Basketbalistky Králova Pole znovu předčily Žabiny a vynutily si rozhodující duel

Brno – Poslední možný pátý zápas rozlouskne bitvu o Brno a hádanku, kdo ve finále domácí nejvyšší soutěže vyzve dominantní USK Praha. Basketbalistky Králova Pole podruhé odvrátily hrozbu vyřazení, když porazily Žabiny v jejím hájemství 66:57 a srovnaly stav semifinálové série na 2:2.

Hráčky Králova Pole šly za druhou výhrou v řadě od začátku zápasu, utkání na svou stranu definitivně překlopily ve třetí čtvrtině, kterou ovládly jednoznačně 20:10. „Po poločase jsme zase začali hrát moudřeji. Skoro celý zápas jsme předváděli, co jsme chtěli, jen na pár minut z toho vypadli,“ zmínil trenér Králova Pole Martin Pospíšil.

Žabinám ujel vlak ve třetí části zejména vinou neúspěšné střelby, podobně jako v minulém klání dost zaostaly za svými čísly z prvních dvou vítězných duelů. „To rozhodlo. Obrana KP se dost zaměřovala na vnitřní prostor, kde máme sílu v podobě Marques Webbové a Justiny Matuzonytéové. Nedokázaly jsme v těch stěžejních chvílích vzít na sebe zodpovědnost na perimetru,“ zamyslel se trenér Žabin Viktor Pruša.

Zatímco doteď měly jeho svěřenky v sérii navrch, po srovnání bude mírná psychická výhoda na straně favorizovaného Králova Pole, které zvládlo dva psychicky náročné zápasy. „Byly tam různé věci. Neměli jsme a nemáme to mentálně jednoduché. Mě ale nepřekvapilo, jak Žabiny hrály na začátku série. Mají dobrou energii a kvalitní hráčky. Navíc naprosto dominantní basketbalistku na pozici 5 Webbovou, která dokáže vládnout pod košem. Pořád jim ale k postupu stačí jediná výhra a musíme zůstat pokorní,“ pronesl Pospíšil.

Kaňkou na výhře bylo pro Královo Pole odstoupení Edity Šujanové po střetu pod košem. S roztrženým rtem odjela po utkání do nemocnice, ale v rozhodujícím klání s největší pravděpodobností nastoupí.

Oba týmy se také musí popasovat s našlapaným programem. Sobotní rozhodující bitva začínající v hale Vodova v půl paté odpoledne bude třetí utkání série za šest dní. „Zápasy jdou rychle za sebou a hráčky jdou až za maximum svých fyzických sil, ale je to pro oba týmy stejné. Musíme jet na morál, i když ztráta vedení 2:0 je hořká a potřebujeme, aby všech dvanáct hráček věřilo ve vítězství,“ uzavřel kouč Žabin.

Žabiny Brno - Královo Pole Brno 57:66

Čtvrtiny: 10:14, 18:14, 10:20, 19:18. Stav série: 2:2
Žabiny Brno: Vacková, Adamcová, Malečková, Dudašová, Webbová – Matuzonytéová, Křivánková, Šoukalová, Stoupalová.
KP Brno: Šujanová, Bartáková, Gillová, Stará, Oroszová – Kopecká, Sládková, Arseničová, Tarkovičová, Moussaová.
Nejvíc bodů: 19 – Bartáková, 12- Matuzonytéová, Dudášová


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-kralova-pole-znovu-predcily-zabiny-a-vynutily-si-rozhodujici-duel-20190404.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací