Basketbalistky Králova Pole si se Slavií vyhrály semifinálové derby

Brno - Nejrychlejším možným způsobem zvládly basketbalistky KP Brno postup ze čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy. V souboji druhého se sedmým po základní části Brňanky vyřadily pražskou Slavii 3:0 na zápasy. Třetí vítězství 84:68 přidaly včera večer v hale Vodova. V semifinále je čeká městské derby se Žabinami. První zápas se bude hrát ve středu 27. března v Králově Poli.

Raketový nástup domácích hráček (14:4) naznačoval na jasnou partii. Ale Slavia pak dokázala držet tempo, jenže jen do stavu 24:20. Potom už jasně převzal režii utkání domácí tým. „Velice důležitý byl náš dobrý vstup do zápasu, i když jsme si dovolili i malý výpadek. Jsme velice rádi, že se série zvládla v co nejkratším čase, protože Slavia má kvalitu a ve všech střetnutích ji ukázala," kvitoval spokojený trenér KP Brno Martin Pospíšil.

KP Brno - Slavia Praha 84:68 (21:15, 46:37, 64:51)

Body: Šujanová 24, Kopecká a Oroszová 12, Bartáková 10, Gill a Sládková 6, Stará a Arsenič 4, Moussa a Tarkovičová 3 - Pohunková 15, Burdgess a Vondráčková 13
Fauly: 16:18 
TH: 13/9:14/10  
Trojky: 7:8 
Diváků: 500 
Rozhodčí: Holubek, Kovář, Hecl
Konečný stav série: 3:0


Autor: Zdeněk Vlach

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-kralova-pole-si-se-slavii-vyhraly-semifinalove-derby-20190319.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací