Basketbalistky Králova Pole povede nový kouč. Po sérii proher končí David Zdeněk

Brno – Když na konci října senzačně zdolaly v EuroCupu italské Benátky, zdálo se, že basketbalistky Králova Pole čekají zářné zítřky. Zaznívala slovo o nové kapitole klubu. Měsíc poté je ale všechno jinak. Brněnský celek prohrál všechny čtyři listopadové duely, z toho dva v Ženské basketbalové lize a dva v EuroCupu. Vedení klubu zareagovalo na neuspokojivé výsledky: David Zdeněk končí na postu hlavního trenéra celku. V sobotním domácím utkání proti Slovance ho nahradí dosavadní asistentka Andrea Kuklová.

Jde ovšem jen o provizorní náhradu. Jméno nového hlavního kouče ze zahraničí oznámí vedení klubu v pondělí, kdy také představí novou podkošovou hráčku místo dlouhodobě zraněné Stephanie Maddenové. „David Zdeněk se po vzájemné dohodě bude nadále věnovat extraligové kategorii U19, se kterou má za cíl probojovat se na domácí Final Four. Vykonávat bude také práci vedoucího Sportovního centra mládeže, při níž se zaměří na výchovu mladých basketbalistek," zmínil manažer brněnského klubu Richard Foltýn, který se jinak k situaci nebude stejně jako Zdeněk vyjadřovat.

Zdeněk přišel do Králova Pole v létě roku 2017 místo Mariana Svobody a v následujícím ročníku dovedl brněnský celek ke druhému místu v české nejvyšší soutěži. Ještě ve středu koučoval KP v eurocupovém utkání s Miškolcem, v němž jeho svěřenkyně prohrály 70:83.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-kralova-pole-povede-novy-kouc-po-serii-proher-konci-david-zdenek-20181201.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací