Basketbalistkám KP Brno vstup do EuroCupu nevyšel. Prohrály v Maďarsku

Miškolc – Úvodní utkání druhé nejprestižnější evropské soutěže EuroCupu se basketbalistkám KP Brno nevydařilo. V Maďarském Miškolci prohrály vysoko 59:77.

Se stejným soupeřem ve stejné soutěži Brňanky před třemi lety dvakrát prohrály. Od té doby se navíc kádr Miškolce výrazně posílil a kvalitu kádru v utkání potvrdil. V Generali aréně se hrálo od první minuty v bouřlivé atmosféře, ke které přispíval i početný hlouček brněnských fanoušků.

Domácí hráčky začaly lépe a rychle vedly 4:0. Brňanky se ale nenechaly zaskočit a v šesté minutě otočily stav na 8:10. Bohužel počáteční nervozity se dříve zbavilo domácí družstvo a závěr první čtvrtiny zase otočilo pro sebe na 18:12. Ve stejném duchu se hrálo do poločasové přestávky. Druhou čtvrtinu český vicemistr prohrál 11:26, když dělal školácké chyby, hrál staticky a neudržel vysokou pivotku Mokango.

Po poločase už Miškolci stačilo výrazný náskok i hru kontrolovat. Přesto průběžně vedl až o dvaatřicet bodu (71:39 a 73:41).

„Byl to neprofesionální výkon profesionálních hráček. Připomínalo to spíše statečný výkon poloamatérek,“ zhodnotil výsledek generální manažer klubu Richard Foltýn s tím, že se zápasem v Maďarsku a výkony některých mládežnických kategorií bude zabývat páteční mimořádné zasedání výkonného výboru oddílu.

Trenér KP David Zdeněk dodal: „Na začátku jsme i vedli, ale jakmile jsme se měli vyrovnat s tvrdým evropským stylem, tak to jsme nezvládali. Posily domácích Mokango a Walker jsou rozdílové hračky.“

Aluinvent Miškolc - KP Brno 77:59

Čtvrtiny: 18:12, 26:11, 14:14, 19:22. Body: Walker 19, Mokango 18 - Gill a Dudackova 9, Kopecká, Stará a Saurazaité 8, Seujanova 7, Madden 6, Mainclova 3, Sládková 1, fauny 23:13, trojky 4:3. Brno: Gillová, Minclová, Sourazaiteová, Stará, Šujanová, Beránková, Dudáčková, Holubová, Kopecká, Maddenová, Remenárová, Sládková.

Autor: Zdeněk Vlach